Zadbajmy o skórę wiosną – MStudio mobilny salon kosmetyczny Monika Zbylicka

 

Zadbajmy o skórkę wiosną - MStudio mobilny salon kosmetyczny Monika Zbylicka
Artykuł dostępny w 30 wydaniu gorliczanin.pl

Zadbajmy o skórę wiosną.

Wiosna to czas, kiedy odsłaniamy coraz więcej ciała, a niestety, wiele z nas, drogie Czytelniczki, w okresie zimowym zaniedbuje to, co jest zasłonięte ;). Zatem, by nie czuć skrępowania, musimy zadbać o usunięcie niedoskonałości skórnych po zimie. Częste wahania temperatur, suche, klimatyzowane powietrze w pomieszczeniach oraz błędna kosmetyka podczas mroźnym miesięcy skutkuje tym, że skóra bardzo często jest po prostu niedopieszczona i aż woła o odpowiednią pielęgnację.

   Pierwszym krokiem do jej regeneracji jest złuszczenie martwego naskórka, co pozwoli zniwelować szary odcień, pobudzić krążenie oraz ułatwi wchłanianie substancji aktywnych zawartych w preparatach służących do odnowy skóry. Najważniejszą rzeczą przy wyborze metody pielęgnacji lub środka peelingującego jest rodzaj cery. Istotną sprawą jest również zamiana bogatszych kosnystencją kremów na te o lżejszej formule. Warto zwrócić uwagę na preparaty zawierające: wit. C, która działa rozjaśniająco i rozświetlająco; kwas hialuronowy, mający właściwości nawilżające; kwasy owocowe o niskim stężeniu, zapewniające delikatne złuszczanie naskórka; d-pantenol, który ma właściwości łagodzące. Lżejsze formuły wybieramy również przy wyborze podkładów do makijażu. Rzecz jasna, wciąż musimy pamiętać o ochronie przed promieniowaniem UV!

   Wiadomo, że każda z nas chce wyglądać i czuć się pięknie. Zdecydowanie polecamy zabiegi mikrodermabrazji, peelingów kawitacyjnych, złuszczania kwasem migdałowym, jak również innych zabiegów pielęgnacyjnych dobranych stosownie do rodzaju cery. Oczywiście ze wszystkich możecie skorzystać za pośrednictwem naszego salonu.

   Nie możemy jednak zapominać o aktywność fizycznej oraz zbilansowanej diecie, tego nie zastąpią żadne preparaty przy walce z kobiecą zmorą – cellulitem, który wiosną i latem wychodzi na światło dzienne spod zimowych spodni. Wykonywanie masaży antycellulitowych bądź drenaży limfatycznych jest ważnym elementem w walce z tą bolączką, a które również znajdziecie w naszej ofercie. Ale o tym przeczytacie w kolejnych wydaniach J.

Przepis na domowy peeling enzymatyczny:

1/4 szklanki miąższu z papai lub 1 kiwi 1/4 szklanki miąższu ze świeżego ananasa + 1-2 łyżki płatków owsianych. Całość dokładnie zmiksować w blenderze na jednolitą masę. Nałożyć na oczyszczoną twarz na 10-15 minut, nie doprowadzić do wyschnięcia (zwilżać wodą), następnie zmyć letnią wodą, skórę przetrzeć tonikiem i nałożyć ulubiony krem pielęgnacyjny.

Udostępnij: