Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ZAPOMNIANY ARTYSTA ANTONI HYBEL

ZAPOMNIANY ARTYSTA ANTONI HYBEL

19 listopada @ 08:00 15 grudnia @ 20:00

Autorska wystawa dokumentacyjno-fotograficzna Bogdana Klimczyka obejmująca eksponaty ze zbiorów prywatnych i muzealnych.

Wystawa „Zapomniany Artysta Antoni Hybel” to część projektu, który realizowany jest od 2018 roku. Przybliżenie sylwetki tego niedocenionego i zapomnianego Artysty jest w pewnym sensie naszym obowiązkiem. Głównym celem tej wystawy jest przedstawienie Antoniego Hybla przez pryzmat całej historii jego życia. Opierając się o dostępne materiały, wspomnienia osób, opracowania i publikacje, fotografie archiwalne i rodzinne pamiątki, prezentując w miarę możliwości część prac Artysty ze zbiorów prywatnych i muzealnych przedstawiona została postać Artysty w szerszej perspektywie nie tylko przez pryzmat jego twórczości plastycznej.

Wystawa z pewnością pobudzi do refleksji, analizy i wielu komentarzy. W trakcie wystawy przewidziana jest organizacja panelu dyskusyjnego, na którym poruszone zostaną tematy związane z historią życia Artysty i jego twórczością.

Przygotowanie tej wystawy nie było łatwe, wymagało czasu, wytrwałości i ciężkiej pracy. Wszystkim, którzy zaoferowali pomoc i swoją pracę oraz osobistym zaangażowaniem przyczynili się do realizacji tej wystawy serdecznie dziękuję. Bez wsparcia i pomocy wielu osób tej wystawy po prostu by nie było.
Nie zacierajmy naszej historii, zapominając o przeszłości, patrząc jedynie w przyszłość i żyjąc teraźniejszością. Nasze życie jest ciągiem wydarzeń z przeszłości i choć przeszłość nie dotyczy nas bezpośrednio jest w pewien sposób częścią naszego życia.

Bogdan Klimczyk

Wystawa obejmuje:
Eksponaty ze zbiorów prywatnych Pani Barbary Klehr-Haberka
Eksponaty ze zbiorów prywatnych Pana Tadeusza Deca
Eksponaty z Muzeum Regionalnego „Gryf” z Szymbarku
Dokumenty, fotografie, przedmioty ze zbiorów rodzinnych spadkobierców po Antonim Hyblu
Materiały archiwalne i dokumenty udostępnione przez polskie archiwa i instytucje kultury
Fotografie prac i miejsc związanych z Antonim Hyblem autorstwa Bogdana Klimczyka

Źródło: www.muzeum.gorlice.pl