Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XXIX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ODNALEZIONEJ / KONCERT „CAMERATA DUO” – TERESA KABAN FORTEPIAN, HENRYK BŁAŻEJ FLET

XXIX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ODNALEZIONEJ / KONCERT "CAMERATA DUO" - TERESA KABAN FORTEPIAN, HENRYK BŁAŻEJ FLET

26 sierpnia @ 18:00 20:00

Serdecznie zapraszamy piątek 26 sierpnia o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na koncert „Camerata Duo” w ramach XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

XXIX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ODNALEZIONEJ / KONCERT "CAMERATA DUO" - TERESA KABAN FORTEPIAN, HENRYK BŁAŻEJ FLET 6

„Camerata Duo” – Teresa Kaban, fortepian, Henryk Błażej , flet

Teresa KABAN i Henryk BŁAŻEJ są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie.

Teresa – w klasie fortepianu Prof. Ludwika Stefańskiego. Grę doskonaliła u Ryszarda Baksta, F.Raucha, T. Nikołajewej i W. Mierżanowa.

Henryk – w klasie fletu Prof. W.Chudziaka. Grę doskonalił pod kierunkiem J.P.Rampala i J.Galway’a.

Solistyczną działalność koncertową rozpoczęli jeszcze na studiach. Od tego czasu koncertują na wielu estradach Polski a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie.Jako soliści występowali z orkiestrami symfonicznymi w Polsce a także min. w Czechach, Chorwacji, Niemczech, Słowacji, Hiszpanii, Francji, Włoszech, na Ukrainie… Brali udział w licznych krajowych i międzynarodowych Festiwalach Muzycznych – od Los Angeles, Miami poprzez Londyn, Warszawę, Łańcut, Kecskemet, Lwów …aż po Bagdad, Koreę, Japonię …, uzyskując wysokie oceny recenzentów i muzyków. Jako soliści i kameraliści nagrali kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych. Ich recitale wielokrotnie transmitowane były „na żywo” przez Polskie radio i Telewizję. Nagrali także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej.Oboje prowadzą też mistrzowskie kursy interpretacji muzycznej m.in.: w Miami i Los Angeles (USA) a także w Conservatory of Music w Londynie, w Reykiaviku, w Catanii (Sycylia), w Osnabrucku i innych. W latach 1991-1995 byli dyrektorami Międzynarodowych Festiwali Muzyki w Sandomierzu a od 1994r są współautorami i dyrektorami artystycznym corocznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Odnalezionej. W 2016 r. oboje otrzymał nagrodę Honorową Miasta Tarnowa za całokształt pracy artystycznej oraz zostali odznaczeni przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Nagrali 12 solowych płyt CD;

F.CHOPIN – utwory wybrane

I.ALBENIZ – Suita hiszpańska op. 47

„Relaxing Latin Classics”

„POLISH FAVOURITES”

„W.A. MOZART – 6 Sonat KV 10–15”

„Solo and in duo”

„Cantabile and Presto”

„Taste of Poland”

F.Mendelssohn – Koncert d-moll (podwójny)

„Souvenir from France”

„Polish favourites” (utwory kompozytorów polskich XIX i XX w)

W programie; F. Liszt, F. Chopin, F. Livadić, I.F. Dobrzyński, R. Schumann

Organizatorzy:

Fundacja Kultury i Integracji „INTER-ART” w Tarnowie

Muzeum – Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małoposkiego

XXIX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ODNALEZIONEJ / KONCERT "CAMERATA DUO" - TERESA KABAN FORTEPIAN, HENRYK BŁAŻEJ FLET 7

Źródło: www.muzeum.gorlice.pl