Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XV FESTIWAL GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA / KONCERT CHÓRU CANTORES CARVATIANI

XV FESTIWAL GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA / KONCERT CHÓRU CANTORES CARVATIANI

29 października @ 18:00 20:00

We wrześniu i październiku już po raz piętnasty zapraszamy Państwa na koncerty muzyki klasycznej w ramach Festiwalu Gorlicka Jesień Muzyczna, który na stałe wpisał się w tradycję kulturalną miasta. Nawet pandemiczne obostrzenia rok temu nie spowodowały odwołania koncertów.

Festiwal gościł wykonawców najwyższej próby. Koncertowali tu wspaniali pianiści – zwycięzca Konkursu Chopinowskiego Kevin Kenner, Rafał Łuszczewski, Krzysztof Herdzin, Karol Radziwonowicz. Gorlicka publiczność mogła oklaskiwać znakomitą sopranistkę Olgę Pasiecznik, a także mistrzowskie interpretacje zespołów kameralnych – Tria Berolina, Trio jazzowego laureata nagrody Grammy Włodka Pawlika, Kwartetu Polskiego Deutche Oper z Berlina, Zespół Kameralistów Camerata Vistula, Fiacorda Ensemble ze Szwajcarii i związanego z miastem od niemal 30 lat Kwartetu Camerata. W ostatnich latach oferta Festiwalu powiększyła się o koncerty muzyczno-poetyckie. Był wspaniały spektakl „Leśmian” w wykonaniu artystów warszawskich i koncert poezji śpiewanej z Margo Promińską i trio jazzowym. Do udziału w Gorlickiej Jesieni Muzycznej zapraszany był też kilkakrotnie znakomity Chór Cantores Carvatiani pod dyrekcją Anny Cisoń.
W tym roku w ramach Festiwalu zaplanowane były dwa koncerty. Na jednym z nich w Ropie k/ Gorlic wystąpł Kwartet Camerata, który wykonał koncert z największymi przebojami muzyki klasycznej, na drugim publiczność usłyszy Chór Cantores Carvatiani z muzyką chóralną.

Koncert Chóru Cantores Carvatiani 29 października 2021 (piątek) o godz. 18:00
Miejsce – Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Chór mieszany pod dyrekcją Anny Cisoń – Połeć
Program:
Chór wykona m.in. kompozycje: M. Raczyńskiego, R. Twardowskiego, P.Jańczaka, M. Wawruka, M. Bogonia, S.Wiechowicza, R. Dubry, K. Nystedt’a, F. Biebl’a, S. Rachmaninow’a, Ch. Tin’a.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny

Organizatorzy:

Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej

Gmina Ropa

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach

Biuro Koncertowe Haliny Promińskiej

Źródło: www.muzem.gorlice.pl