Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Łuczejki

Wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Łuczejki

26 maja @ 18:00 21:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach oraz autor Tadeusz Łuczejko zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa połączony z koncertem, który odbędzie się 26 maja 2022 roku (czwartek) o godz. 18.00 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach (ul. Jagiełły 1).

Tadeusz Łuczejko — plastyk, realizator dźwięku, muzyk. Pomimo, że rodzinnie wywodzi się z Krakowa, mieszka i pracuje w Gorlicach. Pomysłodawca oraz dyrektor artystyczny Międzynarodowych Prezentacji Multimedialnych „AMBIENT FESTIVAL” w Gorlicach. Na swoim koncie ma 9 autorskich płyt i jedną kompilację z interpretacjami utworów Eugeniusza Rudnika. Albumy Early Recordings i Nocturne otrzymały wyróżnienia Red Fingerprint za wartość artystyczną oraz Big Red Button za jakość dźwięku oraz otrzymały tytuły płyt roku Best Records. Wyróżnienia zostały przyznane przez branżowy magazyn dla audiofilów High Fidelity. Tadeusz Łuczejko jest laureatem złotej dziesiątki konkursu Radiowej Trójki na najlepsze nagranie muzyki elektronicznej. Dzielił scenę z takimi wykonawcami jak: Tomasz Stańko, Marek Biliński, Józef Skrzek, Władysław Komendarek, Michel Banabila, Robin Guthrie /Cocteau Twins/, Neuronium, Alex Paterson /The ORB/, Harald Grosskopf, Manuel Göttsching, Pieter Nooten. Koncertował między innymi w Gdańsku, Toruniu, Warszawie, Kaliszu, Bydgoszczy, Danii i na Słowacji.

Jako plastyk projektował ilustracje książkowe, współpracując z takimi wydawnictwami jak Iskry, Alfa (Warszawa), PiK (Katowice) czy ART (Kielce). Na koncie ma okładki książek Stephena Kinga, Roberta E. Howarda, Poula Andersona, Jacka Higginsa i innych. Za swoje plakaty otrzymał kilka nagród i wyróżnień, m.in. na Ogólnopolskich Warsztatach Graficznych w Warszawie. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych m.in. w Danii, na Słowacji oraz w Polsce: w Warszawie (dwukrotnie), w Katowicach, Żywcu, Tarnowie, Nowym Sączu, Kaliszu, Bieczu, Gorlicach. Trzykrotny laureat nagrody plastycznej im. Alfreda Długosza, a także laureat nagrody „Mosty Starosty”. Uhonorowany statuetką „Dersława Karwacjana” — najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przez Burmistrza Miasta Gorlice, za zasługi na rzecz promowania naszego miasta.

W roku 2007 Tadeusz Łuczejko został wpisany jako artysta do międzynarodowej encyklopedii „Who is Who”, posiada także swój biogram na Wikipedii.

Wystawa będzie dostępna do zwiedzania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach do 25 czerwca 2022 roku.

Serdecznie zapraszamy!Źródło: mbpgorlice.pl