Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

STEFAN ŁABANOWSKI / RECITAL FORTEPIANOWY W GALERII SZTUKI DWÓR KARWACJANÓW

STEFAN ŁABANOWSKI / RECITAL FORTEPIANOWY W GALERII SZTUKI DWÓR KARWACJANÓW

3 czerwca @ 18:00 20:00

Serdecznie zapraszamy w piątek 3 czerwca o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na koncert fortepianowy Stefana Łabanowskiego.

Podczas występu artysta wykona utwory Fryderyka Chopina, Ferenca Liszta oraz Mauricego Ravela. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki klasycznej na to wyjątkowe wydarzenie. Szczególne zaproszenie kierujemy do seniorów, gdyż rok 2022 został uznany przez Radnych Województwa Małopolskiego „Rokiem Seniora i Solidarności Międzypokoleniowej”.

Program koncertu:

Ferenc Liszt

  • Sonata h-moll
    Maurice Ravel
  • Igraszki wody
    Fryderyk Chopin
  • Walc Es-dur op. 18
  • Barkarola Fis-dur op. 60
STEFAN ŁABANOWSKI / RECITAL FORTEPIANOWY W GALERII SZTUKI DWÓR KARWACJANÓW 5

Stefan Łabanowski urodził się w Krakowie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2002), w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego, pod którego kierunkiem odbył także studia podyplomowe. Ukończył również studia doktoranckie i w roku 2012 zrealizował w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, pod kierunkiem prof. Bronisławy Kawalli, doktorat w dziedzinie gry na fortepianie, uzyskując stopień doktora sztuki muzycznej.
Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Zajął I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Olsztynie, II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Gdańska Wiosna” w Gdańsku, III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. J. S. Bacha w Gorzowie, a w roku 1994, otrzymał I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie. Zajął II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Igora Strawińskiego w Champaign-Urbana (USA), a w 2004 roku zdobył I nagrodę oraz nagrodę specjalną na III Międzynarodowym Konkursie „Citta di Guardiagrele” (Włochy). Jest również finalistą XXVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Citta di Sulmona” (Włochy, 2003).
Koncertował w Polsce, USA, Francji, Niemczech i na Ukrainie, a także występował na festiwalach muzycznych.
Nagrał trzy albumy płytowe dla wytwórni Acte Préalable. Pierwszy album, wydany w roku 2010, jest światową premierą utworów fortepianowych Antoniego Stolpego (1851-1872), wybitnego, lecz niestety przedwcześnie zmarłego i zapomnianego polskiego kompozytora. Dzieła fortepianowe Antoniego Stolpego były także przedmiotem doktoratu Stefana Łabanowskiego. Drugi album, wydany w roku 2015, zawiera wybrane utwory Fryderyka Chopina. Trzeci album, wydany w roku 2015, to nagranie DVD na żywo z koncertu, na którym znalazły się dzieła W. A. Mozarta, R. Schumanna, F. Chopina, C. Debussy’ego, M. Ravela i S. Prokofiewa.
Jest również autorem kilku publikacji, wydanych przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie.
Wśród wielu nagród i stypendiów, które zostały mu przyznane, takich jak: Stypendium Fundacji Sztuki Dziecka I stopnia, Stypendium Fundacji Kultury Polskiej, Stypendium Kształcenia Artystycznego prezydenta Gdańska, Stypendium Ministra Kultury i Sztuki, na szczególną uwagę zasługuje Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie muzyki, otrzymane w roku 1994. W 1995 roku została mu przyznana Nagroda Fundacji Kościuszkowskiej (Chicago, USA). Przez cztery lata (1992-1995) był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, a w roku 1997 otrzymał Nagrodę Edukacyjną Miasta Krakowa. W roku 2009 zostało mu przyznane Stypendium Twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: www.muzeum.gorlice.pl