Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ŚLADAMI SZTUKI

ŚLADAMI SZTUKI

13 maja @ 08:00 18 maja @ 18:00

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy prac uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szymbarku, wykonanych podczas zajęć plastycznych. Wydarzenie odbędzie się 13 maja 2022 r. o godzinie 17.00 we foyer Kasztelu w Szymbarku.

Obecna edycja wystawy jest podsumowaniem zajęć prowadzonych w szkolnej pracowni plastycznej.
Najmłodsi uczniowie zapoznają się z abecadłem plastycznym: linią, plamą oraz barwą w jej wielu odsłonach. Poznają różnorodne tajniki działań plastycznych, by w końcu interpretować zjawiska pojawiające się na przestrzeni dziejów od prehistorii do czasów współczesnych. Najbardziej dojrzałe, przemyślane prace powstawały podczas zajęć artystycznych w ostatnich klasach gimnazjum.
Twórczość plastyczna jest zawsze przygodą dla tych, którzy chcą się z nią zmierzyć nie tylko ze względu na oceny, ale przez zainteresowanie. Z czasem staje się czymś więcej. Niektóre prace, zwłaszcza młodszych uczniów, są bardzo spontaniczne; niektóre bardzo starannie, głęboko przemyślane. Niezależnie od rodzaju procesu twórczego w pełni zasługują one na miano autentycznego dzieła sztuki. Z pewnością warto im się przyjrzeć…
Alina Zachariasz

ŚLADAMI SZTUKI 4Źródło: www.muzeum.gorlice.pl