Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„POWIDOKI” – KAMIL GUBAŁA / FOTOGRAFIA, WIDEO – WYSTAWA W KASZTELU W SZYMBARKU

"POWIDOKI" - KAMIL GUBAŁA / FOTOGRAFIA, WIDEO - WYSTAWA W KASZTELU W SZYMBARKU

2 września @ 08:00 28 września @ 20:00

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy autorstwa Kamila Gubały. „Powidoki” to zbiór obrazów: fotografii i filmów, które są wynikiem podróży autora po miejscach, które przyciągnęły go w dzieciństwie – osobista podróż po Beskidzie Niskim. Konfrontacja jego wspomnień, oczekiwań i rzeczywistości. Jest to fotografia pejzażowa, czasem dokumentalna…

Podczas wernisażu odbędzie się koncert Piotra Bukowskiego (Xenony, Hokei, Javva, Opla).

Fotografie są wykonane metodą otworkową, w której kadrowanie i efekt końcowy pozostawione są w dużym stopniu przypadkowi.
Światło odbite od krajobrazu trafia bezpośrednio na materiał światłoczuły. Fizyczność i plastyka obrazów staje się równie istotna, co ich treść.
A tematem kluczowym staje się światło i jego absolut.

Wideo to zbiór krótkich filmów, wyświetlanych w kolejności przypadkowej.
Filmy te zrealizowane zostały kamerą 16 mm w latach 2013 – 2019.

"POWIDOKI" - KAMIL GUBAŁA / FOTOGRAFIA, WIDEO - WYSTAWA W KASZTELU W SZYMBARKU 6

Kamil Gubała
ur. w 1980 w Gorlicach. Jest absolwentem Wydziału Operatorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Wydziału Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Zajmuje się fotografią, realizuje formy audiowizualne: filmy fabularne, dokumentalne oraz wideoklipy. Jego prace były pokazywane w Polsce i za granicą.

Piotr Bukowski
polski gitarzysta, twórca muzyki teatralnej i filmowej. Związany ze środowiskami muzycznymi Lado ABC i Milieu L’Acephale. Założyciel zespołów Xenony (2014), Hokei (2012), Javva (2019). Wraz z Hubertem Zemlerem wspótworzy duet Opla (2019). Z Jakubem Ziołkiem współtworzy projekt filmowo-muzyczno-literacki Tutaj (2015).

Szczególne zaproszenie kierujemy do seniorów, gdyż rok 2022 został uznany przez Radnych Województwa Małopolskiego „Rokiem Seniora i Solidarności Międzypokoleniowej”.

"POWIDOKI" - KAMIL GUBAŁA / FOTOGRAFIA, WIDEO - WYSTAWA W KASZTELU W SZYMBARKU 7

Źródło: www.muzeum.gorlice.pl