Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego — #gorliceballadyna challenge

Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego — #gorliceballadyna challenge

5 września @ 08:00 20:00

Narodowe Czytanie w MBP w Gorlicach w tym roku odbędzie się w formie challenge’u. Wybierz fragment „Balladyny”, przeczytaj, wrzuć do sieci i nominuj trzy kolejne osoby do akcji. Nie zapomnij oznaczyć swojego nagrania #gorliceballadyna!

Rozkręcamy akcję, a na Wasze interpretacje dramatu Słowackiego czekamy do 5 września!

Włącz się do akcji #NarodoweCzytanie i podejmij czytelniczy challenge #gorliceballadyna! Przeczytaj, nagraj i umieść na swoim Facebook’u lub kanale YouTube fragment „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Następnie nominuj kolejne trzy osoby do udziału w IX edycji Narodowego Czytania. Czytelnicze wyzwanie trwa do 5 września 2020 r. 

Film MBP znajdziecie tutaj 

Do włączenia się w akcję zapraszają przedstawiciele władz miejskich wraz z burmistrzem Gorlic — Panem Rafałem Kuklą oraz przedstawiciele władz powiatu gorlickiego wraz ze starostą — Panią Marią Gubałą, a także dyrektor gorlickiej biblioteki — Pani Joanna Kalisz-Dziki. 

Jako kolejnych do udziału w akcji MBP nominuje:

— Urząd Gminy Gorlice,
— Młodzieżowa Rada Miasta Gorlice,
— Gminna Biblioteka Publiczna im. Mariana Czuchnowskiego w Łużnej z filiami w Szalowej i w Woli Łużańskiej,
— Urząd Gminy w Ropie,
— Urząd Miejski w Bieczu,
— Urząd Gminy w Lipinkach.

Teraz Ty wybierz i przeczytaj dowolny fragment dramatu, którego tekst znajdziesz na stronie www.prezydent.pl lub na www.wolnelektury.pl
Na Twoją interpretację „Balladyny” czekamy do 5 września 2020 r. Nie zapomnij oznaczyć swojego nagrania hasztagiem #gorliceballadyna.