Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„NAPRAWDĘ JAKA JESTEŚ NIE WIE NIKT” – BARBARA RUDZIŃSKA / MALARSTWO

"NAPRAWDĘ JAKA JESTEŚ NIE WIE NIKT" - BARBARA RUDZIŃSKA / MALARSTWO

30 września 2022 @ 08:00 26 października 2022 @ 20:00

Serdecznie zapraszamy na wernisaż malarstwa Barbary Rudzińskiej dnia 30 września 2022 (piątek) godz. 18.00. Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku / foyer

Barbara Rudzińska – urodzona w Gorlicach, zamieszkała w Bieczu malarka , która swój talent szlifowała w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Od 2004 roku prowadzi swoją małą galerię-pracownie w Bieczu. Swoje prace prezentowała na kilkunastu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Jest również autorką ilustracji do książek o Bieczu. Uprawia malarstwo sztalugowe, malując obrazy olejne i akrylowe. Nie obca jest jej akwarela, grafika i malarstwo na szkle. Projektuje także drobne formy użytkowe. Jest autorką malowideł ściennych w Krakowie i Sękowej. Projektuje również ilustracje do kalendarzy. Nadaje „nowe życie” gontom i blachom ze spalonego kościoła w Libuszy. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą.
Nagrody i wyróżnienia: 2017, 2018 – wyróżnienia na Salonie Gorlickiego Środowiska Plastycznego; 2019 – nagroda główna Salonu Gorlickiego; 2020 – wyróżnienie „MOSTY STAROSTY”.

"NAPRAWDĘ JAKA JESTEŚ NIE WIE NIKT" - BARBARA RUDZIŃSKA / MALARSTWO 2

Źródło: www.muzeum.gorlice.pl