Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

MONIKA TARSA „ZASZCZYTY” / WYSTAWA MALARSTWA

MONIKA TARSA "ZASZCZYTY" / WYSTAWA MALARSTWA

13 maja @ 08:00 8 czerwca @ 20:00

Zapraszamy serdecznie 13 maja o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wernisaż wystawy malarstwa Moniki Tarsy zatytułowanej ”zaSzczyty”. Wystawa będzie prezentowana do 8 czerwca br.

Szczególne zaproszenie kierujemy do seniorów, gdyż rok 2022 został uznany przez Radnych Województwa Małopolskiego „Rokiem Seniora i Solidarności Międzypokoleniowej”.

Monika Tarsa – magister sztuki, absolwentka studiów magisterskich edukacji artystycznej z zakresu sztuk plastycznych w Instytucie Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie (1999 – 2004), studiów podyplomowych w zakresie reklamy i PR (2012-2013), studiów podyplomowych na Wydziale Sztuki UP w Krakowie, kreatywne przetwarzanie obrazu cyfrowego (2013).

Od 2000 roku pracuje jako nauczyciel – wykładowca malarstwa, rysunku, projektowania, reklamy, kompozycji, historii i teorii sztuki i oraz estetyki. Od 1997 roku członek gorlickiego środowiska plastycznego. Jej prace prezentowane na wystawach indywidulanych i zbiorowych (min.: Kraków, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło, Lądek, Bardejov). Wyróżniona za zestaw prac fotograficznych na XIX Dorocznym Przeglądzie Twórczości Gorlickiego Środowiska Plastycznego. Autorka publikacji autorskich tekstów w kwartalniku „Estetyka i krytyka” Uniwersytetu Jagiellońskiego, min.: „Czas – pamięć – fotografia ;próba fenomenologicznej refleksji nad fotografią” oraz „Rzecz o malarstwie Wacława Taranczewskiego”. W swojej twórczości zajmuje się malarstwem, kolażem, fotografią poszukując sposobu prezentacji struktury koloru i faktury.

MONIKA TARSA "ZASZCZYTY" / WYSTAWA MALARSTWA 4

„zaSzczyty”

Malować takie góry to prawdziwy zaszczyt.
Cykl obrazów „zaSzczyty” powstał z połączenia malarskiej pasji i zachwytu nad górami. W górskiej tematyce staram się ująć struktury faktur i kolorów, przestrzeni obrazu i przestrzeni duchowej. Góry dla mnie to mistyka, tajemnica, wyobraźnia…to sztuka. Praca nad cyklem to łączenie przeżyć, doświadczeń, przestrzeni, duchowości, to swego rodzaju wyprawa w zachwyt i tajemnicę, spełnienie stwórczej potrzeby wobec siebie i wszelkiego poza sobą.

Źródło: www.muzeum.gorlice.pl