Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„MATERIA STUDIUM FORMY” / WYSTAWA PRAC WYKŁADOWCÓW I STUDENTÓW KIERUNKÓW ARTYSTYCZNYCH PWSZ W NOWYM SĄCZU

"MATERIA STUDIUM FORMY" / WYSTAWA PRAC WYKŁADOWCÓW I STUDENTÓW KIERUNKÓW ARTYSTYCZNYCH PWSZ W NOWYM SĄCZU

25 lutego @ 08:00 23 marca @ 18:00

Wernisaż w piątek 25 lutego o godzinie 18.00. Zapraszamy!

„Wystawa prezentuje prace wykładowców, studentóworaz absolwentów kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Państwowej Wyższej SzkołyZawodowej w Nowym Sączu oraz uruchomionego w 2021 roku kierunku Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów, studia drugiego stopnia. Ekspozycjazawiera wycinekindywidualnej pracy twórczej wykładowców związanych z sądecką PWSZ, ich studentów oraz prace grupyabsolwentów.
Kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych istnieje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowejw Nowym Sączu od 2007 roku, oferując kształcenie w ramach zajęć specjalizacyjnych z zakresu: sztuki wizualnez grafiką projektową i fotografią. Jako unikatowe połączenie, studenci mają możliwość zdobycia kwalifikacji pedagogicznych, potrzebnych na zróżnicowanymrynku pracy.Studia obejmują zajęcia z zakresu sztuk wizualnych, ale także z obszaru grafiki projektowej i fotografii np. intermedia, multimedia, komputerowe programy graficzne, folk design,projektowanie w przestrzeni wirtualnej i inne. W ofercie znajdują się też zajęcia prowadzone w języku angielskim.
Od roku akademickiego 2021/2022 ofertę kształcenia poszerzono o studia drugiego stopnia: Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów. Studia oferują atrakcyjne wykształcenie w deficytowym i rozwijającym się obszarze UX-design. Kształcenie obejmuje zakres projektowania zorientowanego na użytkownika np. projektowanie graficznych interfejsów użytkownika, projektowanie aplikacji mobilnych, projektowanie reklamy wizualnej, internet rzeczy, identyfikację wizualną i promocję produktu czy media interaktywne oraz zajęcia z zakresu nowych mediów. Nowocześnie wykształcony absolwent może stać się poszukiwanym na rynku pracy specjalistą z zakresuUX-design.
Zajęcia na kierunkach prowadzi wysoko wykwalifikowanakadra, tworząc twórczą atmosferę studiów, pozwalającą na zindywidualizowany rozwój studenta.
Wykładowcy:
dr hab. Iwona Bugajska-Bigos, prof. PWSZ,
prof. dr hab. Krzysztof Tomalski,
dr hab. Karol Gąsienica-Szostak, prof. PWSZ,
prof. dr hab. Andrzej Szarek,
dr hab. Michał Jandura
prof. dr hab. Grzegorz Sztwiertnia,
dr Andrzej Naściszewski,
mgr Agata Rolka
mgr Mariusz Obrzut

Źródło: www.muzeum.gorlice.pl