Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KONKURS WOKALNY 1. FESTIWALU IM. PIOTRA NOWAKA

KONKURS WOKALNY 1. FESTIWALU IM. PIOTRA NOWAKA 3

26 lipca 2022 @ 08:00 17:00

W związku z licznymi zapytaniami Organizator w porozumieniu z Jury postanawia zaprosić do udziału w konkursie osoby od 16. roku życia (usunięta zostaje górna granica wiekowa).

Gorlickie Centrum Kultury we współpracy z Miastem Gorlice zaprasza osoby od 16 do 40 roku życia do udziału w Konkursie Wokalnym 1. Festiwalu im. Piotra Nowaka.

Konkurs jest integralną częścią Festiwalu im. Piotra Nowaka, który odbędzie się w dniach 30-31 lipca 2022, na Gorlickim Rynku.

Festiwal powołany został w celu upamiętnienia postaci gorlickiego muzyka, popularyzowania twórczości Piotra Nowaka, promocji kultury i dziedzictwa kulturowego miasta Gorlice oraz twórczej wymiany doświadczeń muzycznych uczestników. Jest to pierwsza edycja festiwalu, a jego integralną częścią jest Konkurs Wokalny na interpretację wybranego utworu Piotra Nowaka (z płyt „Pamięć” i „Mój wiek moja sprawa”).

Spośród nadesłanych zgłoszeń Jury wybierze 10 finalistów, którzy wezmą udział w eliminacjach finałowych 30 lipca 2022 na scenie plenerowej, na rynku w Gorlicach. Laureaci Konkursu wezmą udział w koncercie w drugi dzień festiwalu, odbywającym się na scenie plenerowej na rynku w Gorlicach, występując z zespołem Piotr Nowak Band.

Termin składania zgłoszeń: 26 lipca 2022

Lista utworów dopuszczonych do interpretacji konkursowych

Nagranie koncertu cz.I

Nagranie koncertu cz.II

Nagranie koncertu cz.III

Regulamin konkursu wokalnego

Karta zgłoszenia

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku uczestnika – osoby pełnoletniej

W przypadku osób niepełnoletnich:

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku dziecka – osoby niepełnoletniej

Zgoda rodziców/opiekunów na uczestnictwo w konkursie osoby niepełnoletniej

W tegorocznej edycji festiwalu wystąpią tacy artyści jak: Piotr Nowak Band, Billy Goats, CLAP&TONE – A Tribute to Eric Clapton, Arek Zawiliński Trio oraz Jack Moore & Gary Moore Tribute Band.

Piotr Nowak

Piotr Nowak współtworzył grupy BLACKOUT i BREAKOUT, prywatnie był przyjacielem Tadeusza Nalepy. Po wielu latach przerwy powrócił na scenę w 2015 roku tym razem nie tylko jako basista, ale także wokalista i kompozytor. W hołdzie swojemu przyjacielowi Tadeuszowi Nalepie dedykował utwór pt: „Pamięć”. Piotr Nowak powołał do swojego składu istniejącą już na rynku bluesowym grupę Portal Blues którą tworzą: Sebastian Stachurski, Wojciech Kwieciński, Marcin Dyś oraz Robert Bartusik. W tym projekcie Piotr Nowak nagrał dwie płyty, pierwszą pt: „Pamięć a drugą pt: „Mój wiek moja sprawa”. Artysta zmarł w 2020 roku, a jego dorobek artystyczny w solowym projekcie jest esencją twórczości jaką pozostawił po sobie.

KONKURS WOKALNY 1. FESTIWALU IM. PIOTRA NOWAKA 4


Źródło: www.gck.gorlice.pl