Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KONCERTY KAMERALISTÓW MŁODZIEŻOWEJ AKADEMICKIEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ „SLABOZHANSKY” / KONCERT W RAMACH 10. FESTIWALU MUZYKI „EMANACJE” W KASZTELU W SZYMBARKU

KONCERTY KAMERALISTÓW MŁODZIEŻOWEJ AKADEMICKIEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ „SLABOZHANSKY” / KONCERT W RAMACH 10. FESTIWALU MUZYKI "EMANACJE" W KASZTELU W SZYMBARKU

12 sierpnia @ 18:00 20:00

Zapraszamy na koncert w piątek 12 sierpnia 2022 roku o godz. 18:00 do Ośrodka Konferencyjno – Wystawienniczego Kasztel w Szymbarku. Prosimy bardzo o rezerwację miejsc siedzących poprzez link podany poniżej. Dziękujemy.

Rezerwacja miejscówek przeniesienie na penderecki-center.pl

Młodzieżowa Akademicka Orkiestra Symfoniczna to inicjatywa utworzona wokół szkół i konserwatoriów w Charkowie. Jest profesjonalnym zespołem, stanowiącym od lat ścieżkę kariery utalentowanych ukraińskich muzyków. Tworzą go muzycy pochodzący z całego kraju, dla których MASO stało się inspiracją do tworzenia życia muzycznego w Ukrainie.
Programy kameralne towarzyszą orkiestrze w czasie całej rezydencji w Polsce. Po raz pierwszy zaprezentowali je w zabytkowej auli bytomskiej szkoły muzycznej im. F. Chopina, gdzie zaproszeni zostali z inicjatywy dyrygenta pierwszego koncertu MASO w Polsce – Jurka Dybała. Występ w ramach Festiwalu EMANACJE będzie kontynuacją serii koncertów kameralnych wykonywanych m.in. w Zakopanem czy Lublinie.
Kameraliści Orkiestry „Slabozhansky” wystąpią w pięknych i tradycyjnych dla Festiwalu lokalizacjach, dając koncerty na Zamku w Nowym Wiśniczu oraz w Ośrodku Konferencyjno – Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku.
W repertuarze kameralistów znajdą się kwartety i kwintety W.A. Mozarta, K.M. Webera czy B. Lyatoshynsky’iego.
Rezydencja MASO w Lusławicach stanowi dla zespołu z pogrążonego w wojnie Charkowa ważną możliwość kontynuowania aktywności artystycznej. W ramach cyklu „Solidarni z Ukrainą” odbyły się koncerty symfoniczne w Krakowie, Nowym Sączu, Katowicach oraz w sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. W Lusławicach orkiestra zacieśniła więzi z zaprzyjaźnionymi solistami – skrzypaczką Elizabeth Pitcairn oraz pianistą Juanem Carlosem Fernándezem-Nieto, a także dyrygentem i skrzypkiem Giuseppe Mengolim.

Artyści:
Vladyslav Petryk – klarnet
Kateryna Stetsenko – skrzypce
Petro Levchenko – skrzypce
Nadiia Berezovska – skrzypce
Tetiana Zhuk – altówka
Glib Tolmachov – wiolonczela

Program:
Karol Maria Weber – Kwintet klarnetowy B-dur op.34
Jörg Widmann – Fantazja na klarnet solo
Borys Lyatoshynsky – Kwartet smyczkowy nr 4, Op.43
Giora Feidman – „Let’s be Happy” na klarnet i kwartet smyczkowy

Źródło: www.muzeum.gorlice.pl