Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KONCERTY FINAŁOWE LETNIEJ AKADEMII MUZYKI / KONCERTY W RAMACH 10. FESTIWALU MUZYKI „EMANACJE” W GALERII SZTUKI DWÓR KARWACJANÓW W GORLICACH

KONCERTY FINAŁOWE LETNIEJ AKADEMII MUZYKI / KONCERTY W RAMACH 10. FESTIWALU MUZYKI "EMANACJE" W GALERII SZTUKI DWÓR KARWACJANÓW W GORLICACH

5 sierpnia 2022 @ 08:00 20:00

Zapraszamy na koncert w piątek 5 sierpnia 2022 roku o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach.Prosimy bardzo o rezerwację miejsc siedzących poprzez link podany poniżej. Dziękujemy.

Rezerwacja miejscówek przeniesienie na penderecki-center.pl

Podobnie jak Festiwal „Emanacje”, Letnia Akademia Muzyki realizowana jest niemal od samego początku działalności Centrum w Lusławicach i równie mocno kojarzy się z latem. Tradycja Akademii spoczywa w relacji mistrz-uczeń, kultywowanej w formie spotkań polskich młodych muzyków z wielkimi autorytetami w ich dziedzinie. Tegoroczną Letnią Akademię Muzyki dedykowana jest uczestnikom programu Prezentacje – talentom zaprezentowanym na lusławickiej scenie w ramach cyklu realizowanego od marca 2021 roku. Reprezentujący młode pokolenie artyści są uczestnikami i faworytami wielu prestiżowych konkursów oraz kandydatami do najlepszych uczelni muzycznych w Polsce i Europie.
Na Letnią Akademię Muzyki zaproszeni są jako soliści kształtujący swoje osobowości muzyczne. Przygotowania do koncertów finałowych przeplatane są warsztatami i wykładami, a przede wszystkim spotkaniami z niezwykłymi postaciami świata muzyki – Adamem Sztabą, Mateuszem Smoczyńskim, Pawłem Gusnarem czy Piotrem Wyleżołem. Ideą tych spotkań jest inspirowanie otwartej wyobraźni muzycznej i poszukiwania własnego muzycznego języka, a także przybliżenie perspektywy kompozytora czy improwizatora.
Uczestnicy Letniej Akademii Muzyki zaprezentują się jednak przede wszystkim jako znakomici wykonawcy. Repertuarem wypełniającym dwa finałowe koncerty będą ich solowe wykonania. Zgodnie z tradycją LAM, koncerty finałowe będą niezwykle różnorodne, ukazujące bogactwo muzyczne i instrumentalne.
Koncerty finałowe to także powrót EMANACJI do najpiękniejszych miejsc w regionie. Od pierwszej edycji, istotą Festiwalu było ożywienie muzyką nie tylko Lusławic, ale także wielu wspaniałych koncertowych lokalizacji. Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach oraz Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej to instytucje partnersko uczestniczące w kolejnych edycjach Festiwalu EMANACJE prezentujące artystów przed swoją stałą publicznością. Szczególnie miło jest nam powrócić w te miejsca w ramach Letniej Akademii Muzyki, jednego ze sztandarowych programów Centrum.

Wykonawcy:
Małgorzata Bobińska (flet)
Otar Taktakishvili – Sonata C-dur na flet i fortepian (cz. II i III)
przy fortepianie Pani Wioletta Fluda

Paweł Libront (klarnet) – utwór do potwierdzenia

Miłosz Zwoliński (obój)
Antonio Pasculli – Koncert na motywach z opery Dionizettiego -” La Favorita ” na obój i fortepian
przy fortepianie Pani Wioletta Fluda

Augustas Vasiliauskas (saksofon)

Tadeusz Wawrowski (wiolonczela)
David Popper – Fantazja na temat pieśni z Małej Rosji op. 43
przy fortepianie Pani Wioletta Fluda

Michał Szymański (flet)
George Philipp Telemann – Fantazja nr 6 d-moll
przy fortepianie Pani Wioletta Fluda

Mikołaj Woźniak (fortepian), Jakub Staszel (skrzypce), Hanna Pozorska (skrzypce), Mieszko Baszczak (altówka), Piotr Olesz (wiolonczela)
Grażyna Bacewicz – I Kwintet fortepianowy (części II i III).

Źródło: www.muzeum.gorlice.pl