Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KONCERT ORKIESTRY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

KONCERT ORKIESTRY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 sierpnia @ 16:30 22:00

Koncert Zespołu Orkiestra Świętego Mikołaja w ramach 15. edycji Festiwalu na Szlaku Architekury Drewnianej MUZYKA ZAKLĘTA W DREWNIE

6.08.2021 (piątek) 18.00 Łosie, Zagroda Maziarska
Link do wydarzenia: http://bityl.pl/qXv9h

Zespół Orkiestra Świętego Mikołaja nie mieści się w ramach gatunków i stylów muzycznych. Od lat mocuje się nieprzebranym bogactwem kultury tradycyjnej tworząc muzykę nowoczesną muzykę umykającą wszelkim kwalifikacjom. Przygoda Orkiestry z tradycją zaczęła się od muzyki łemkowskiej w latach 80tych. Polifoniczna, dzika, egzotyczna pod względem harmonii i rytmu, i co nie było bez znaczenia tajemnicza i wówczas poza obiegiem. Mimo wielu lat poszukiwań Mikołaje pozostali wierni łemkowskim inspiracją.

Zespół zagra plenerowo 6 sierpnia (piątek) w urokliwym miejscu – Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu, która stanowi zwarty, zamknięty zespół budynków położony w centrum wsi. Jest przykładem zabudowy drewnianej typowej dla Łosia w czasach przed masowym uprawianiem maziarstwa. Obecnie budynki stanowią oddział Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, a w chałupie i stajni urządzona jest ekspozycja poświęcona kulturze łemkowskiej i łosiańskiemu maziarstwu.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.