Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KINO PLENEROWE w gorlickim Parku Miejskim!

KINO PLENEROWE w gorlickim Parku Miejskim!

6 sierpnia @ 20:00 23:30

Już najbliższy piątek (6.08) zapraszamy na muzyczno-filmową ucztę w gorlickim Parku Miejskim. Tuż po koncercie finałowym projektu Lumen Art Festival, o godz. 21:30 odbędzie się projekcja filmu „Narodziny gwiazdy”.

Piątkowe popołudnie w Parku Miejskim to propozycja zarówno dla miłośników muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Plac przed budynkiem dawnej kawiarni „Parkowa” zmieni się w pełną świateł scenę plenerową, a także „salę” kinową.

O godz. 20:30 na łonie natury usłyszymy piękne kompozycje romantycznych artystów w wykonaniu Orkiestry Festiwalowej Lumen Art Festivalu. Muzycy zaprezentują „Suitę w dawnym stylu” Edvarda Griega, Felix Mendelssohn uraczy nas swoją „Symfonią na smyczki nr 10 h-moll”, Antonín Dvořák rozkołysze walcowym tematem z „Serenady na smyczki”, a całość dopełnią „Tańce Rumuńskie” Béli Bartóka. Więcej o festiwalu pisaliśmy TUTAJ.

O godz. 21:30 tuż po koncercie zapraszamy na plenerową projekcję filmu „Narodziny gwiazdy”. Produkcję będzie można obejrzeć na wygodnych leżakach. Gdyby wieczór okazał się chłodny, polecamy zabrać ze sobą kocyk! W razie deszczu, projekcja zostanie przełożona na inny termin.

„Narodziny gwiazdy” (ang. A Star Is Born) – amerykański melodramat muzyczny z 2018 roku w reżyserii Bradleya Coopera (remake musicalu z 1937 roku). Film opowiada historię związku muzyka Jacksona Maine’a (Bradley Cooper) z piosenkarką Ally (Lady Gaga). Mężczyzna pomaga jej zdobyć popularność, po czym zostają małżeństwem. Ich związek zostaje jednak wystawiony na ciężką próbę, gdyż Jackson jest alkoholikiem. Produkcja nagrodzona Oscarem i Złotym Globem za najlepszą piosenkę – „Shallow”.

Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Źródło: gorlice.pl