Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

JULIA JARŻA „CHAŁUPKI / BESKID NISKI” – CYKL OBRAZÓW / WYSTAWA

JULIA JARŻA "CHAŁUPKI / BESKID NISKI" - CYKL OBRAZÓW / WYSTAWA

3 lutego 2023 @ 08:00 8 marca 2023 @ 18:00

Serdecznie zapraszamy 3 lutego 2023 o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wernisaż wystawy „Chałupki / Beskid Niski” Julii Jarży. Wystawa będzie prezentowana do 8 marca br.

Prezentowana wystawa to dorobek dwóch lat pracy nad cyklem Chałupki/Beskid Niski, który powstał dzięki inspiracji i gościnności moich przyjaciół Magdaleny Gołębiowskiej Śmiałek i Andrzeja Śmiałka. Prace powstałe to próba zatrzymania w kadrze artystycznym najpiękniejszych a często skazanych na zniknięcie domów mieszkalnych, kościołów cerkwi jak i budynków epoki PRL, które tworzą niezwykły koloryt regionu, większość powstało w technice mieszanej: ecolina oraz linoryt łączonej techniką kolażu.

JULIA JARŻA "CHAŁUPKI / BESKID NISKI" - CYKL OBRAZÓW / WYSTAWA 4

Julia Jarża – studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na wydziale Grafiki.W latach 2002 -2017 asystent/adiunkt w pracowni Podstaw Projektowania Graficznego Krakowskiej Akademii Frycza Modrzewskiego na wydziale Malarstwa Sztalugowego i Architektury w Krakowie. W roku 2008 uzyskała doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendystka : Programu Tempus, Miasta Krakowa, Ministra Kultury i Sztuki.

Oprócz działalności dydaktycznej pracowała jako kostiumograf filmowy na planach filmów fabularnych z W.Smarzowskim, M.Szumowską, J.Koprowiczem, A.Baronem Więckiem. Jest członkiem kobiecej grupy artystycznej- Grupa 13. W swojej pracowni prowadzi warsztaty Graficzne. Zajmuję się grafiką, malarstwem, i fotografią. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i zagranicą.

Źródło: www.muzeum.gorlice.pl