Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

JÓZEFINA PIOTROWSKA – SZUKALSKA / WYSTAWA MALARSTWA

JÓZEFINA PIOTROWSKA - SZUKALSKA / WYSTAWA MALARSTWA

25 marca @ 18:00 20:00

Serdecznie zapraszamy w piątek 25 marca o godz. 18:00 do Kasztelu w Szymbarku na wernisaż wystawy malarstwa Józefiny Piotrowskiej – Szukalskiej. Wystawa będzie prezentowana do 20 kwietnia br.

Józefina Piotrowska-Szukalska – urodzona 29 sierpnia 1985 roku w Gorlicach. W latach 2006-2011 odbyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w pracowni profesora Henryka Cześnika. W roku 2011 otrzymała dyplom z malarstwa, z aneksem z ilustracji w pracowni profesor Jadwigi Okrassy.
Prace artystki są wyzwaniem skierowanym w stronę świata dorosłych, świata skażonego praktycyzmem i użytkowością.W swoim malarstwie, grafice i ilustracji pozwala sobie w nieskrępowany niczym sposób przenosić na papier czy płótno indywidualną mitologię będącą zapisem jej myśli i uczuć. Przez długi czas tworzyła lalki – postacie będące połączeniem świata ludzi, zwierząt i roślin – wychodzące poza ramy konwencjonalnego pojmowania przedmiotu lalki. Powstawały z nich aranżacje przestrzenne będące swoistym teatrem cieni, koloru i formy. Równolegle tworzyła ekspresyjne rysunki i ilustracje. Od kilku lat maluje figuratywne obrazy w technice olejnej. Chęć wykroczenia poza tradycyjną ekspozycję prac stanowi jeden z ważniejszych problemów, które podejmuje pragnąc zbliżyć się do widza, aby wzbudzić w nim emocje i przenieść go w świat swojej wyobraźni.

Wystawy indywidualne:
Lalka? Galeria sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach 2013
Rzeźba i rysunek – CSW Tarnów 2014
Rzeźba i rysunek – BWA Krosno 2014
Malarstwo – Ośrodek Konferencyjno – Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku 2017
Malarstwo – Centrum Sztuki Współczesnej Solvay 2018
Malarstwo – Mała Galeria w Nowym Sączu 2019

Źródło: www.muzeum.gorlice.pl

JÓZEFINA PIOTROWSKA - SZUKALSKA / WYSTAWA MALARSTWA 4