Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„GOMARS” MACIEJ MAJEWSKI, ERICA NÉMETH, WACŁAW NOWACKI / MALARSTWO, RZEŹBA, FOTOGRAFIA, DŹWIĘK

"GOMARS" MACIEJ MAJEWSKI, ERICA NÉMETH, WACŁAW NOWACKI / MALARSTWO, RZEŹBA, FOTOGRAFIA, DŹWIĘK

18 marca @ 08:00 13 kwietnia @ 20:00

Zapraszamy serdecznie w piątek 18 marca o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wernisaż wystawy interdyscyplinarnej „GOMARS”.

Projekt GOMARS jest artystyczną wizją podróży na Marsa stworzoną przez malarza, fotografa, muzyka i rzeźbiarza. Maciej Majewski malarz, Erica Nemeth rzeźbiarka z Węgier i Wacław Nowacki fotograf i muzyk postanowili razem stworzyć wyobrażenie Czerwonej Planety, która inspiruje naukowców, artystów i wizjonerów. Mars stał się celem i odpowiedzią na lokalne problemy Ziemi. Jednak temu zainteresowaniu towarzyszy również inspiracja, która napędza artystów z grupy #AntypodyTeam do tworzenia opowieści o Marsie. Naukowcy nieustanie analizują dostępne informacje o tej niezwykłej planecie a artyści próbują widzieć, czuć i słuchać Marsa. Projekt GOMARS składa się z oryginalnych obrazów, rzeźb, fotografii i dźwięków inspirowanych nieodgadnioną przestrzenią Marsa. Maciej Majewski stworzył serię akrylowych obrazów o wymiarach 70×100 będących jego wyobrażeniem podróży na Marsa. Erica Nemeth w swoich rzeźbach pokazała przyszłych mieszkańców Marsa z ich wątpliwościami i namiętnościami. Wacław Nowacki spojrzał na powierzchnię planety i opowiedział o wędrówkach po Nowej Ziemi. Pragnąc dopełnić obrazu Nieznanego artyści zdecydowali się wzmocnić doznania odbiorców poprzez serię dźwięków, które będą nieustanie towarzyszyć wystawie.

"GOMARS" MACIEJ MAJEWSKI, ERICA NÉMETH, WACŁAW NOWACKI / MALARSTWO, RZEŹBA, FOTOGRAFIA, DŹWIĘK 6

Maciej Majewski – malarz i grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Grafika – dyplom pod kierunkiem prof. Romana Artymowskiego, Malarstwo – dyplom pod kierunkiem prof. Teresy Pągowskiej, stypendium Ministra Kultury i Sztuki 1989, Prezes – Związek Polskich Malarzy i Grafików w Rzeszowie.

"GOMARS" MACIEJ MAJEWSKI, ERICA NÉMETH, WACŁAW NOWACKI / MALARSTWO, RZEŹBA, FOTOGRAFIA, DŹWIĘK 7

Erica Németh – rzeźbiarka, kuratorka, krytyk, Studio: 4400 Nyíregyháza Antalbokor 21. / Węgry, Absolwentka Wydziału Sztuki, Rzeźby i Edukacji Wizualnej Uniwersytetu w Pécs pod kierunkiem Sándora Rétfalvi, 2018 Krytyk Sztuki – The Red Mail Car Art and Literary Journal, 2018 Artikon Gallery – dyrektor artystyczny, kurator, 2018 Prezes Stowarzyszenia Sztuki Hadron, 2016-2017 Galeria Miejska Nyíregyháza – dyrektor artystyczny sali Pál Gyula, 2015 Przedstawiciel Okręgu Szabolcs w Narodowym Stowarzyszeniu Twórców Węgierskich, 2003- Członek Krajowego Stowarzyszenia Artystów Węgierskich / Sekcji Rzeźbiarskiej.

"GOMARS" MACIEJ MAJEWSKI, ERICA NÉMETH, WACŁAW NOWACKI / MALARSTWO, RZEŹBA, FOTOGRAFIA, DŹWIĘK 8

Wacław Nowacki – fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF), kurator Galerii OPE., fotoreporter Nowiny Polska Press., założyciel grupy artystycznej AntypodyTeam.

źródło: www.muzeum.gorlice.pl