Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ALDO ROBERTO PESSOLANO / KONCERT FORTEPIANOWY

ALDO ROBERTO PESSOLANO / KONCERT FORTEPIANOWY

21 sierpnia @ 18:00 20:00

Serdecznie zapraszamy w sobotę 21 sierpnia o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na koncert fortepianowy Aldo Roberto Pessolano. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

ALDO ROBERTO PESSOLANO / KONCERT FORTEPIANOWY

Aldo Roberto Pessolano pochodzi z Salerno (Włochy). Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat 3. Studia gry solowej oraz kompozycji odbył pod kierunkiem G. Turaccio i M.R. Falzarano w Konserwatorium „G. Martucci” w Salerno, które ukończył z najwyższym wyróżnieniem.
Swoje umiejętności doskonalił u mistrzów związanych z Teatro Verdin in Salerno oraz Teatro San Carlo w Neapolu. Brał udział w mistrzowskich warsztatach muzycznych studiując pod kierunkiem sławnych pedagogów i artystów (H.Lachenmann,A.Lucchesini,A.Odone,A.Hintchev,G.Sanguinetti,P.Billoneand.G. Riccobono.).
Jako pianista i kameralista wygrał kilka znaczących konkursów muzycznych we Włoszech. Koncertuje zarówno jako solista oraz w duecie i jako członek zespołów kameralnych. Ma na swoim koncie występy w ramach prestiżowych festiwali muzycznych (Castle of Miramare – Trieste, Castle Udine, Auditorium Gazzoli w Terni, Sala Chopin w Neapolu, Teatro San Carlo, Filangieri Museum, Palazzo Zevallos Stigliano, Domus Arsforthe, Alessandro Scarlatti Association, Sorrento Festival etc). Ma nagrania radiowe i telewizyjne dla Vyolet Srls. Jego koncertów można posłuchać w Apple Music, Amazon Music,Youtube,Spotify,Deezerand Tidalando.

Program koncertu

• G. Sgambati (1841- 1914) – Toccata op. 18
• F. Chopin ( 1810 – 1849) – Andante spianato et Grande Polonaise Brillante Op.22
• A. Longo ( 1864 – 1945) – Etiuda „tercjowa” op. 35,

-  “Chopiniana" n. 11

• C.-V. Alkan ( 1813 – 1888) – „Symfonia na fortepian solo „

- Allegro op. 39 n. 4
- Marche Funèbre op. 39 n. 5
- Menuet op. 39 n. 6
- Finale op. 39 n. 7

Organizatorzy:

Fundacja „Inter-Art”

Włoski Instytut Kultury w Krakowie
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach