Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

AGNIESZKA BANAŚ TRIO – KONCERT KOLĘD I PROMOCJA PŁYTY „ZAPACH ZIEMI” / GALERIA SZTUKI DWÓR KARWACJANÓW W GORLICACH

AGNIESZKA BANAŚ TRIO - KONCERT KOLĘD I PROMOCJA PŁYTY "ZAPACH ZIEMI" / GALERIA SZTUKI DWÓR KARWACJANÓW W GORLICACH

27 stycznia 2023 @ 18:00 20:00

Serdecznie zapraszamy w piątek 27 stycznia 2023 o godz. 18:00 na koncert kolęd w wykonaniu Agnieszka Banaś Trio. Podczas koncertu będzie promowana płyta „Zapach ziemi”.

Koncert w Dworze Karwacjanów w Gorlicach artystka zagra z muzykami biorącymi udział w produkcjach jazzowych, folkowych i rozrywkowych, z Romanem Wierciochem – pianistą i kompozytorem i Grzegorzem Klimczakiem – basistą i realizatorem dźwięku. Zaprezentuje tradycyjne kolędy życzące i pastorałki, ale nie zabraknie także kolęd znanych i lubianych. Zgodnie z zapowiedzią pojawi się również materiał autorski, kompozycje pełne poezji i czułych dźwięków, które z pewnością nie pozostawią państwa obojętnymi.

27.01.2023 (piątek) godz. 18:00

Galeria Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach

Wstęp: 1 zł

fot. A. Glińska

Agnieszka Banaś – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Występuje w spektaklach i widowiskach teatralnych. Tworzy muzykę oscylującą wokół szeroko pojętego folku, muzyki poetyckiej i piosenki autorskiej. Właśnie wydała debiutancką płytę pt. „Zapach ziemi”. Współpracuje z różnymi muzykami i zespołami.
Występowała m. in. w Polsce, we Francji, we Włoszech, w Austrii, na Litwie. Warto wymienić choćby: Slot Art Festiwal, EtnoKraków, Letnia Scena Radia Kraków, Oralite Popolare, Farb Tanz Festiwal, Festiwal Folkowisko, Letnie Igrzyska Polonijne, Europejski Stadion Kultury, Festiwal Wianki, Light Move Festival, Fusion Drums Festival, Centrum Sztuki Mościce, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Piwnica pod Baranami, Teatr Muzyczny Roma, Noc Muzeów, Europejskie Dni Dziedzictwa, Dni Podgórza itd.
W 2022 r. wydała autorski album pt. „Zapach ziemi”.
W 2022 r. wydała singiel pt. „Zapach ziemi”.
W 2021 r. wydała dwa single z wideoklipami pt. „Plączą się nici” i „Chcę latać”
W 2015 r. nagrała singiel „O mój rozmarynie – Ani Maamin” do spektaklu „Aujourd’hui c’etait anniversaire” R. Baroud.
W 2018 r. z zespołem Joryj Kłoc nagrał asingiel pt. „Vcora Kupajlo/ Do Ciebie Kasieńko”, który ukazał się na płycie „Kora”.
W 2013 r. z zespołem Strojone i Wataha Drums nagrała płytę „Preludium Słowiańskie” do spektaklu A. Glińskiej i M. Rajssa o tym samym tytule.

Źródło: www.muzeum.gorlice.pl