Wojciech Tochman – spotkanie autorskie 23.10.2019 r.

 

Wojciech Tochman - spotkanie autorskie 23.10.2019 r.

Szanowni Pastwo, zapraszamy na spotkanie z jednym z najwybitniejszych współczesnych reporterów, autorów prozy non-fiction — Wojciechem Tochmanem.
Spotkanie odbędzie się 23 października (środa) o godz. 18.00 w Sali Pod Sową MBP w Gorlicach.

Wojciech Tochman - spotkanie autorskie 23.10.2019 r. 1
Wojciech Tochmann – spotkanie autorskie 23.10.2019 r.

———– 

Zapraszamy na czwarte spotkanie w ramach projektu „Non fiction — spotkania z mistrzami reportażu”! Tym razem naszym gościem będzie Wojciech Tochman. Spotkanie odbędzie się 23 października 2019 (środa) o godz. 18.00 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach. Spotkanie poprowadzi Wojciech Patrzyk.

Wojciech Tochman — jeden z najważniejszych i najbardziej cenionych polskich reporterów, dwukrotny finalista Nagrody NIKE, finalista prestiżowej francuskiej Prix RFI Témoin du Monde oraz Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Laureat Premio Kapuściński — nagrody przyznawanej w Rzymie. Jego utwory zdobyły uznanie za granicą i doczekały się przekładów na kilkanaście języków. Jest autorem między innymi trzech tomów reportaży: „Schodów się nie pali”, „Wściekły pies”, „Bóg zapłać” oraz trzech opowieści reporterskich: „Jakbyś kamień jadła”, „Córeńka” i „Dzisiaj narysujemy śmierć”. Na początku 2019 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się jego nowa książka „Pianie kogutów, płacz psów” — reporterska, a zarazem literacka opowieść o Kambodży.

Projekt „Non fiction — spotkania z mistrzami reportażu” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Udostępnij: