TWARZ GORLIC – Joanna Niemiec ATELIER

 

TWARZ GORLIC - Joanna Niemiec ATELIER
Artykuł dostępny w 7 wydaniu gorliczanin.pl

Gorliczanin.pl: Jesteśmy w butiku Joanny Niemiec. Stylowe wnętrze, bogata aranżacja, czystość, szyk i elegancja. Sztuka wisi w powietrzu już u progu wejścia. Kto jest za to odpowiedzialny? 

Joanna Niemiec: Dziękuję, to miłe, że jest ktoś, kto docenia pracę jaką tu włożyłam. Od początku kiedy pojawił się pomysł butiku planowałam, jak będzie wyglądał. Niewielkimi środkami, przy odrobinie wyobraźni można stworzyć ciekawe wnętrze.
G.: Sztuka wisi również na wieszakach. Widzimy przepiękne kroje, ekskluzywne wyczucie smaku; Czy ta ekskluzywność nie onieśmiela potencjalnych klientek? Jak z cenami? Na moje oko sukienka choćby ta z wystawy to koszt rzędu 2500 zł.? 

J. N.: Z pewnością wnętrze butiku i to, co wisi na wieszakach pomaga wyrobić sobie błędne zdanie na temat cen – takie doszły mnie słuchy. Jednak to, co inne, ładne nie musi dużo kosztować. Wymieniłeś cenę 2500 zł; z pewnością mogłaby tyle kosztować, to dobra tkanina, ręcznie wszywane koronki, mnóstwo pracy i tylko jeden model (przyp. red. faktyczna cena sukni: 460 zł). Suknie te najpiękniejsze w naszym butiku to ceny od 450 zł do 800 zł te najdroższe. Oczywiście dla jednych będzie to dużo dla innych nie. Mamy również w swojej ofercie modele typu casual, czyli na mniej oficjalne okazje np. do pracy, na spotkanie. Te mieszczą się w przedziale od 180 zł w górę. Suknie ślubne, które tworzę na zamówienie to przedział od 1800 zł w górę. Przypominam, że są to autorskie modele, nie szyte w chinach.
G.: Moda to temat wiecznie żywy, pełny przestrzeni dla ludzi młodych, kreatywnych, ambitnych, ale często również, jako zawód oparty na gruncie pasji, sztuki, wizji i zdolności artystycznych – niewdzięczny, bywa ogromną pułapką. Masz jakieś wskazówki dla nich? Jakieś lekarstwa na odporność i ciągłe generowanie sił do rozwoju? 

J. N.: Ta modowa przestrzeń, o której wspomniałeś na przestrzeni ostatnich lat bardzo się skurczyła, mam na myśli to, że teraz wszyscy projektują, więc co za tym idzie – przebić się jest bardzo trudno. W każdej dziedzinie sztuki, nasze być, albo nie być zależy niestety od innych. Jak ktoś kiedyś powiedział: sukces to 20% talentu i 80% szczęścia – niestety muszę się z tym stwierdzeniem zgodzić. Jedynym lekarstwem, by nie poddawać się są marzenia, pasja, nieustanna chęć tworzenia. Dzięki nim znajdziemy siły, by osiągnąć swój cel, a jeśli się nie uda powiedzieć sobie – ok! nie udało się, ale zrobiłam wszystko, by spróbować zawalczyć o swoje marzenia! 

G.: Dziękujemy za rozmowę i życzymy wytrwałości. Bo sukces już jest, tutaj w salonie, trzeba tylko czasu, by inni się o tym przekonali. Joanna Niemiec Atelier
Ukończyłam szkołę artystycznego projektowania ubioru w Krakowie. 
Dyplom projektanta, który był moim marzeniem obroniłam z wyróżnieniem. 
Od tego momentu pracuję tworząc przede wszystkim suknie na każdą możliwą okazję. 

Proces tworzenia jest różny, czasami projekt, czy sam pomysł pojawia się w głowie ot tak, a czasami inspiracją jest detal, tkanina. Niezależnie od tego staram się, by moje suknie były wyjątkowe, piękne oraz ponadczasowe. Nie kieruję się trendami. Trendy wkładają nas w ramy, które mogą być niewygodne, zupełnie nie nasze. 

Kiedyś coco chanel powiedziała – „moda przemija, styl pozostaje” – te słowa zakorzeniły się we mnie głęboko, a dłonie są przekaźnikiem do tego, by codziennie w pracowni starać się wykreować swój własny styl, styl uszyty z marzeń i ciężkiej pracy. 
Joanna Niemiec
A T E L I E R – Gorlice, ul. Krzywa 10
tel. +48 666 293 603
joanna@joannaniemiec.com

Udostępnij: