PRZEKROJE grafika – wernisaż 06.12.2019r.

 

PRZEKROJE grafika - wernisaż 06.12.2019r.

„PRZEKROJE” WYSTAWA GRAFIKI / ANNA KOCUR, IRENA KOCUR, MICHAŁ KOCUR, LIDIA KOCURwystawa od 6.12.2019 – 08.01.2020wernisaż 6 grudzień 2019 godz. 18:00Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Serdecznie zapraszamy na wernisaż 6 grudnia 2019 roku do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów.

Wystawa pt. „Przekroje” to pierwsza w Dworze Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach rodzinna wystawa grafik Michała Kocur i jego trzech córek: Lidii, Ireny i Anny, uczestników dorocznych wystaw gorlickiego środowiska plastycznego, członków Klubu Sztuki im. Alfreda Długosza w Gorlicach oraz Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Na wystawie prezentowany jest zbiór grafik z różnych okresów działalności plastycznej.

Michał Kocur – uprawiał grafikę w technice linorytu o tematyce cerkiewnej i pejzażowej oraz rysunek ołówkowy. Jego grafiki były prezentowane w kraju (Gorlice, Szymbark, Wysowa-Zdrój, Krynica-Zdrój) i za granicą (Bardejów, Tokio). Na wystawie prezentowane są jego cerkwie i krzyże łemkowskie, wykonane w technice linorytu.

Lidia Kocur – absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, uprawia grafikę w technice linorytu (o tematyce cerkiewnej i pejzażowej), monotypii i suchej igły. Jej prace prezentowane były w kraju (Gorlice, Szymbark, Wysowa-Zdrój, Nowy Sącz, Krynica-Zdrój, Zyndranowa, Zakopane, Siedlce, Ciężkowice, Świętochłowice, Kraków) i za granicą (Bardejów, Tokio). Laureatka nagrody Dyrektora Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów oraz dwóch wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich za linoryty. Pracowała w zespole redakcyjnym Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki nad albumem „Grafika Polska 1950-2000 – laureaci nagród międzynarodowych”, animatorka zajęć plastycznych dla dzieci i dorosłych. Na wystawie prezentowane są jej abstrakcje wykonane w technice monotypii.

Irena Kocur – absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, uprawia grafikę w technice monotypii o tematyce roślinnej i fotografikę. Jej prace były prezentowane w Gorlicach i Krakowie. Laureatka dwóch wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich za zestawy fotografii i monotypii. Na wystawie prezentowane są jej hortensje i róże wykonane w technice monotypii.

Anna Kocur – absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, uprawia grafikę w technice linorytu (o tematyce cerkiewnej i ikonograficznej), monotypii i suchej igły. Laureatka dwóch wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich za linoryty. Jej grafiki były prezentowane w kraju (Gorlice, Szymbark, Krynica-Zdrój, Wysowa-Zdrój, Nowy Sącz, Zakopane, Toruń, Warszawa, Gdańsk, Kraków) i za granicą (Bardejów, Druskienniki). Animatorka zajęć plastycznych dla dzieci i dorosłych. Na wystawie prezentowane są jej abstrakcje wykonane w technice monotypii.

Udostępnij: