Pensjonat nad zalewem Klimkówka, of. 1302

2 790 000,00 zł

Agencja Reklamowa Gorlice - TDesign Center ul. Narutowicza 3

Przedmiotem sprzedaży jest prawo własności do nieruchomość gruntowej zabudowanej budynkiem konstrukcji drewnianej z mszeniem bala, mieszkalny, wolnostojący, będącym składową działki ewidencyjnej numer: 140/7 powierzchni: 0,2862 ha do której w skład kubatury wchodzi kondygnacja przyziemia (piwnice), I-kondygnacja nadziemna (parter) oraz poddasze użytkowe tworząc układ budynku w kształcie litery „L” o łącznej powierzchni użytkowej: 360,63 m.kw., w którym do niedawna była prowadzona działalność agroturystyczna pod nazwą „Lazarówka” z zorganizowanym zapleczem 10-pokoi – „na wynajem” niezwykle przestronny, komfortowy i prężnie działający obiekt agroturystyczny położy w sercu Beskidu Niskiego z najbliższym i najlepiej wyglądającym dostępem do jeziora Klimkówka w powiecie gorlickim, woj. małopolskie. 

Nieruchomość została wybudowana w 2008 roku w większości z materiałów pochodzenia naturalnego tworząc komfortowy, całoroczny budynek będącym tradycyjną bryłą z predyspozycją do współczesnych standardów wypoczynku w kategorii „slow live” ciesząc oko pięknymi widokami, nieprzebytych otaczających lasów oraz atrakcjami regionu a wszystko to w jednym z najmniej poznanych regionów Polski Beskidzie Niskim. Ta posiadłość to magiczne miejsce, tutaj możecie zobaczyć niebo pełne gwiazd w nocy i piękne widoki na góry i jezioro w ciągu dnia. Jest to miejsce gdzie ogrzeje się ręce przy kominku, wypije kieliszek wina i podzieli się z innymi swoimi wrażeniami.

LOKALIZACJA:
Przed wszystkim najistotniejszą cechą nieruchomości jest lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie zalewu Klimkówka wraz z równolegle sąsiadującą gminną drogą nawierzchni asfaltowej która łagodnie prowadzi w kierunku zbiornika wody oraz pobliskiej ścieżki „pieszo-rowerowej” w relacji: Klimkówka / Uście Gorlickie. Zbiornik Klimkówka jest to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów zbiorników zaporowych w Beskidzie Niskim, mierzący 6,5 km długości o średniej głębokości 13 m. Budowę zapory rozpoczęto w latach 70. XX wieku. Dodatkowo jezioro jest bogate w różne gatunki ryb – prawdziwe wędkarskie eldorado, zainteresują kogoś, kto z daleka od zgiełku, na łonie przyrody, chce delektować się ciszą i spokojem, kolejna okazja do bliskiego kontaktu z naturą. Wspaniałe miejsce dla plażowiczów, osób uprawiających sporty wodne. W pobliżu znajduje się miejscowość Gładyszów, która słynie z największej w Europie stadniny koni Huculskich. Uzdrowiskowa miejscowość Wysowa-Zdrój znana z pijalni wód mineralnych, relaksu i SPA. Pobliskie ścieżki rowerowe (asfaltowe, szutrowe) stwarzają dużo możliwości w zakresie aktywnego wypoczynku. Zimą dostępne w promieniu kilki kilometrów wyciągi narciarskie: Małastów, Smerekowiec, oraz Magura Małastowska. 

UKŁAD POMIESZCZEŃ:
Doskonale rozplanowane 400 metrowe wnętrze, świetnie łączy przestrzeń mieszkalną z częścią wspólna obiektu dla odwiedzających turystów. Na pierwszej (1) kondygnacji „parter” znajduje się: przestronny salon z kuchnią „open space”, 2 łazienki, 2x korytarz, apartament z kuchnią i łazienką z wc, zaplecza pomieszczeń dodatkowych. Panoramiczne okna  oraz wyjście do ogrodu sprawia, iż w takich okolicznościach możemy odpocząć i obcować w kontakcie z naturą ogrodu w czasie niepogody. Na drugiej (2) kondygnacji „poddasze” znajduje się 8 pokoi w tym dwa z balkonem z widokiem na zalew, gdzie można zrelaksować się podziwiając przepiękną panoramę Beskidu Niskiego, 2x łazienki oraz podwójny korytarz w tym jedna część z aneksem kuchennym. Dodatkowo budynek został w całości wysoko podpiwniczony co jest kolejnym wyróżnikiem dodatkowej przestrzeni użytkowej, która połączona jest przejściem prowadzącym do podziemnego garażu 2-stanowiskowego.

STANDARD, WYKOŃCZENIE I BEZPIECZEŃSTWO:
Harmonijne uzupełnienie wnętrza tworzą naturalne kamienie oraz drewno które daje poczucie bliskiego kontaktu z naturą. Dach budynku kryty dachówką w kolorze popielatym. Ściany nośne oraz działowe parteru i poddasza wykonane z drewnianego bala ciosanego. Stolarka drzwiowa i okienna również z litego drewna. Cały obiekt ogrzewany z kotła na węgiel/drzewo. Dodatkowo cała posesja jest ogrodzona oraz mieści prywatny parking z 6 miejscami postojowymi z możliwością powiększenia ilości miejsc postojowych. Woda użytkowa do budynku czerpana jest ze 3-ech studni kopanych, ponadto w 2023 roku została zaplanowana budowa sieci wodociągowej. Ścieki zanieczyszczone odprowadzane są do pobliskiego szamba szczelnego.

OGRÓD:
Posiadłość otoczona jest ze wszystkich stron ogrodem, charakteryzujący się roślinnością trawiasto-drzewiastą, którą można oglądać dzięki panoramicznym przeszkleniom z wnętrza budynku. Ogród daje wrażenie znacznie większej przestrzeni, w którym znajdziemy trzy d

Udostępnij:

24 stycznia 2023 16:31

25 dni, 22 godzin

Rodzaj ogłoszeniaFirma
Powierzchnia400
Liczba pokoi16
Nr telefonu517105599
Adres e-mailbiuro@investdom.gorlice.pl
Strona internetowahttps://www.investdom.gorlice.pl/oferta/imo_1302-1-1/klimkowka-pensjonat-nad-brzegiem-jeziora-inwestycja-lub-czas-na-zmiany-w-zyciu
GardenLook - Kompleksowe Usługi Ogrodnicze
POLA - producent bielizny niemowlęcej i ubranek dziecięcych
RETANA - Płyty meblowe - Akcesoria meblowe - Bogata oferta