Kosmetologia „Wakacyjny problem” Fire Cube Tattoo Gorlice

 

Kosmetologia "Wakacyjny problem" Fire Cube Tattoo Gorlice
Artykuł dostępny w 9 wydaniu gorliczanin.pl
TDESIGN CENTER <info@tdesigncenter.pl>10:34 (2 godziny temu)
do TDESIGN

KOSMETOLOGIAwakacyjny problem
Większość z nas wie czym one są. Te wrzecionowate pasma ścieniałej skóry sprawiają, że staje się ona pomarszczona, a przez to, jej wygląd nieestetyczny. Rozstępy są problemem coraz powszechniejszym i wciąż uchodzą za kwestię wstydliwą. Najczęściej są pozostałością po okresie ciąży, jednak bardzo często dotyczą też mężczyzn, którzy uprawiają sporty siłowe. Rozstępy to dolegliwość spotykająca zarówno młodych, jak i dojrzałych ludzi.
Czym są i jakie są przyczyny rozstépów?
Z definicji są skutkiem nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych tworzących strukturę skóry. Pojawiają się na udach i brzuchu; rzadziej na dekolcie, piersiach czy rękach. Przyczyny ich powstania są różne: czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, wspomniana ciąża, geny czy zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej.  

Jak zwalczyć rozstępy?
Nie ma sposobu, aby zapobiec rozstępom, ale można zmniejszyć prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Najlepszym sposobem jest utrzymanie zdrowej wagi.

Usuwanie rozstępów
Dotychczas nie znaleziono tak skutecznego leczenia rozstępów, by całkowicie zniknęły bez widocznych śladów. Niemniej istnieją zabiegi laserowe pozwalające doprowadzić do tego, że rozstępy będą całkowicie lub prawie całkowicie niewidoczne. Zabiegi laserowe regenerują tkanki i je remodelują oraz poprawiają koloryt skóry. To metoda nieinwazyjna lub małoinwazyjna, a przy tym niezwykle bezpieczna – pod warunkiem, że operatorem jest doświadczony specjalista.
Rozmowa ze Specjalistką Kingą Rutana, Fire Cube Tattoo

Gorliczanin.pl: Jako jedyni w Gorlicach posiadacie system pozwalający na skuteczne usunięcie tatuażu. Skąd taka idea? 

Kinga Rutana: Jest to innowacyjny system Q-switch. W podjęciu tej decyzji przyświecał nam cel pomocy setkom ludzi, którzy na przestrzeni wielu lat odwiedzili nasze studio prosząc o pomoc w usunięciu tatuaży niejednokrotnie błędów młodości, bądź pomyłek życiowych. Nasze wieloletnie doświadczenie związane ze skórą klientów pozwalało nam na szybkie wdrożenie wysokiej jakości usług. Przez pierwsze kilka tygodni pracy, przeprowadziliśmy zabiegi u bardzo dużej ilości klientów, które w większości zakończyły się ogromnym sukcesem. Efekt już po pierwszej sesji lasera Nd. Yag Q-switch był widoczny gołym okiem. Już wtedy byliśmy przekonani, ze jesteśmy w stanie pomóc każdemu.

G.: Czy zabieg jest bolesny?  System pozwala na usuwanie nie tylko tatuaży, ale też rozstępów…

K.R.: Tak. Specyfikacja urządzenia pozwala na zwalczanie rozstępów, przebarwień. Pierwsze próby wykonałam na siostrze oraz przyjaciółkach. Efekty okazały się niewiarygodne. Rozstępy znacznie się zmniejszyły już po pierwszej sesji, skóra stała się dużo jędrniejsza i wizualnie odmłodzona. Zawdzięczamy to nadprodukcji kolagenu w komórkach skóry, które zostają pobudzone wiązką lasera. Dla twórców systemu z pewnością był to efekt uboczny, lecz dla nas kobiet bardzo ważny i zauważalny. Co ważne zabieg jest mało bolesny.  Ostatnio odwiedził nas klient z 7-mio letnią córką mająca bliznę na twarzy. Wyjaśniłam dziecku przebieg wizyty i rozpoczęliśmy 2-wu minutowy zabieg, który powtórzony kilkukrotnie pozwoli zniwelować znamie do 90%.  Po zakończonej sesji dziecko uznało, że woli to niż dentystę. (ßmiech).

G.:  Czym właściwie jest ten system?

K.R.: Laser Q-switch Nd Yag  jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń, który znajduje zastosowanie zarówno w salonach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej i gabinetach lekarskich. Jego działanie jest dość skomplikowane, ale ogólnikowo emituje fale o długości 532/1064 nm, które najlepiej pochłania hemoglobina, będąca barwnikiem krwi oraz melanina – brązowy barwnik w skórze. Dlatego laser doskonale sprawdza się w usuwaniu zmian naczyniowych i zmian zawierających ciemny barwnik. 

G.:  Czy to bezpieczne?

K.R.: To bardzo bezpieczna forma laseroterapii. Nie jest inwazyjna, nie przerywa ciągłości tkanki. Przy każdym zabiegu dbamy o sterylność sprzętu i całego gabinetu. Istnieją przeciwskazania, jak np. ciąża, choroba nowotworowa, aktywna opryszczka, świeże rany czy alergia na lokalne znieczulenia dlatego konieczny jest wywiad z pacjentem, wypełnienie stosownych, niezbędnych dokumentów. Jeśli nie istnieją przeciwskazania przystępujemy do leczenia, a później pozostaje radość z efektu.

G.:  Dziękuję za rozmowę.
Opinie
„Kupiłam nowy strój dwuczęściowy. Mam straszną ochotę go założyć, a już niedługo wakacje”
Agnieszka
„Korzystałam z usług w klinice w Rzeszowie u bardzo dobrego specjalisty, poprawa też była tak widoczna, ale koszt 5-cio krotnie wyższy!”
Ola
„Przejeżdżam 140 km do Was, bo nie chcę przepłacać. Zresztą efekt mam ten sam, a u Was dodatkowo 4 zabiegi!?”
Emilka
Laser Q-Switch vs Tatuaż
Tatuaż tzw cover, zrealizowany na miejscu tatuażu (czarny, 4 cm) wcześniej usuniętego laserowo.

Nie ma sytuacji bez wyjścia, a nawet wyjście może okazać się skrzydłem do realizacji marzenia.

Udostępnij: