Gospodarstwo Agroturystyczne „Podkowa”

 

Gospodarstwo Agroturystyczne "Podkowa"
Artykuł dostępny w 13 wydaniu gorliczanin.pl

Gospodarstwo Agroturystyczne „Podkowa” położone jest w malowniczej wsi Męcina Wielka. Jesteśmy gospodarstwem agroturystycznym, a jednocześnie hodowcą koni rasy Konik Polski. To właśnie te konie można najczęściej spotkać jako konie rekreacyjne do jazdy wierzchem, w rajdach oraz wycieczkach konnych. Z racji swojego spokojnego charakteru oraz pokroju, wykorzystywane są również do hipoterapii.
Stanica „Podkowa” została wyróżniona przez Sądecką Organizację Turystyczną jako jedno z piętnastu gospodarstw w całym województwie Małopolskim, które  oferują możliwość szeroko rozwiniętej turystyki konnej. Rozległe oraz urozmaicone ukształtowanie terenu idealnie nadaje się również do wycieczek rowerowych oraz pieszych.
Nasze położenie stanowi świetną bazę wypadową oraz sprzyja organizacji wielu rodzajów aktywności fizycznej – każdy znajdzie coś dla siebie 🙂
Gospodarstwo „Podkowa” oddaje dom do dyspozycji Gości, a w nim znajdujący się na parterze duży salon z kominkiem urządzony na styl myśliwski i w pełni wyposażony aneks kuchenny. Pokoje ulokowane są na piętrze oraz na poddaszu domu. Goście mają również możliwość korzystania z dużej altany wraz ze stanowiskiem do przyrządzania dziczyzny oraz piecem do pieczenia chleba.
Atrakcje przez Nas oferowane to: 
– noclegi,
– wynajem altany grillowej,
– paintball,
– organizacja spotkań integracyjnych,
– jazda konna dla początkujących jak i dla zaawansowanych,
– turystyka konna,
– możliwość przyjazdu na wypoczynek z własnym koniem,
– przejażdżki bryczkami oraz saniami,
– hotel dla koni

Dzięki spokojnej, cichej oraz niezmiernie urokliwej okolicy jest to idealne miejsce, gdzie można się zrelaksować, odpocząć i nabrać nowych sił.
Męcina Wielka 115, 38-307 Sękowa, tel. 510 058 955, kontakt@agroturystykapodkowa.pl
www.agroturystykapodkowa.pl

Udostępnij: