GORLICKA TWÓRCZOŚĆ – Joanna ZAWADOWICZ – MIKOŁAJCZYK, Anatol KRYGOWSKI

 

GORLICKA TWÓRCZOŚĆ Joanna ZAWADOWICZ - MIKOŁAJCZYK, Anatol KRYGOWSKI
Dział Artystyczny dostępny w 8 wydaniu gorliczanin.pl

Joanna Zawadowicz – Mikołajczyk
 Pochodzi z Dominikowic, od kilku lat mieszka w Gorlicach. Absolwentka studiów licencjackich na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni rysunku, zaowocował późniejszymi wystawami. Obecnie kontynuuje studia II-go stopnia na kierunku Sztuki Wizualne UR, specjalizacja – malarstwo. Uprawia rysunek, głównie suchą pastelą oraz malarstwo olejne i akrylowe.
Swoją pasję do sztuki, tworzenia i kreowania, wyrażam min. w malarstwie i rysunku. Rysowałam i malowałam odkąd sięgam pamięcią, jednak dopiero ostatnich kilka lat pozwoliło mi się odpowiednio ukierunkować i otworzyć na powrót do realizacji marzeń, które były we mnie od zawsze. Interesuje mnie wiele dziedzin sztuki, jak na razie jednak nadal staram się rozwijać, studiując malarstwo. Wciąż się uczę, poszukuję, by w jak najlepszy sposób móc wyrazić siebie i być lepszym rzemieślnikiem w swojej dziedzinie. Tym, co zajmuje mnie najbardziej,  jest człowiek – w aspekcie fizycznym jak i duchowym. Dlatego też moje prace to głównie akty, ciało ludzkie ujęte w przeróżny sposób. Staram się pokazać jego piękno i jednocześnie wyrazić nastroje, emocje.. Najbardziej cenię sobie technikę suchych pasteli, potem dopiero farby olejne czy akrylowe na płótnie.  Bez dorabiania ideologii, intuicyjnie robię po prostu to, co czuję i co sprawia mi radość. Tym bardziej cieszę się, że mogę to pokazać i podzielić się z innymi – również tworząc obrazy, rysunki i projekty graficzne na zamówienie. 

Dział Artystyczny dostępny w 8 wydaniu gorliczanin.pl
Dział Artystyczny dostępny w 8 wydaniu gorliczanin.pl

Anatol Krygowski
New School Tattoo
Realistic Silver Gray


Gorliczanie! Wierzymy w waszą kreatywność!
Ślijcie do nas swój talent w jakiejkolwiek postaci: wiersze / proza / rysunek / fotografia / inne…Najlepsze będziemy drukować w kolejnych wydaniach

Udostępnij: