Ambient Festival 12-13.07.2019 r.

 

Ambient Festival 12-13.07.2019 r.

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na Międzynarodowe Prezentacje Multimedialne Ambient Festival 2019, które odbędą się w sali teatralnej GCK w dniach 12-13 lipca br.

Ambient Festival to impreza prezentująca współczesne odmiany muzyki elektronicznej i elektroakustycznej oraz pokazująca wartościowe przedsięwzięcia z zakresu sztuki „Video Art”. Coraz większa popularność tej odmiany muzyki na całym świecie sprawia, że zajmuje się nią coraz większa ilość muzyków, na co dzień uprawiających jazz, folk, a także muzykę klasyczną.

Ideą imprezy jest zainteresowanie szerszej publiczności niekomercyjnymi formami muzyki o najwyższych wartościach artystycznych oraz zapoznanie z najnowszymi trendami w polskiej i światowej muzyce współczesnej. Ze względu na swój „niszowy” charakter gorlicki Ambient Festival jest jedną z najważniejszych tego typu imprez w Polsce oraz jedną z coraz bardziej liczących się w Europie.

W roku 2018 Ambient Festival obchodził 20-lecie swego istnienia. Przez ten okres zaprezentowaliśmy osiągnięcia wielu światowej sławy artystów zajmujących się nie tylko muzyką elektroniczną, ale także muzyką klasyczną, folkową czy jazzową. W Gorlicach wystąpili między innymi: Manuel Goetsching, Harald Grosskopff, Hans Joachim Roedelius, Christian Fennesz, Geir Jensen /Biosphere/, Richard Pinhas, Robin Guthrie, Pieter Nooten, Kouhei Matsunaga, Andres Jankowski, Eivind Aarset, Tadeusz Sudnik, Józef Skrzek, Alex Paterson /The Orb/ oraz wielu innych muzyków z niemalże całej Europy. Przez wiele lat koncerty festiwalowe prowadził red. Jerzy Kordowicz.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Tadeusz Łuczejko, laureat konkursu na najlepsze nagranie muzyki elektronicznej, zorganizowanego właśnie przez J. Kordowicza na antenie „Trójki”.

Tradycyjnie uruchomiona zostanie giełda płyt /CD i Vinyle/, pokaz audiofilskiego sprzętu grającego.

Na tegorocznym festiwalu wystąpią:

12.07 (piątek) – START GODZ. 19:00

MACIEJ STANIECKI

ZENIAL

JACHNA/CHOJNACKI

13.07 (sobota) – START GODZ. 16:00

WOJTEK SZCZEPANIK

FEDKOWICZ DUO

KARAŁOW/PRZEŹDZIECKI

PIETER NOOTEN

BILETY:

KARNET – 120 ZŁ

DZIEŃ 1 – 70 ZŁ

DZIEŃ 2 – 80 ZŁ

Bilety dostępne w sekretariacie Gorlickiego Centrum Kultury oraz na portalu biletyna.pl

Więcej informacji: AMBIENT FESTIVAL 2019

Udostępnij:

18 czerwca 2019 14:38